SMBJ70A-HRA
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
SMBJ70A-HRA
Produttore:
Littelfuse Inc.
Pacchetto:
DO-214AA (SMBJ)
Descrizione:
TVS DIODE 70VWM 113VC DO214AA
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 77.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series SMBJ-HRA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 113V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 70V