Casa / TVS Diodes / SMBJ85CA-E3/5B
minImg
SMBJ85CA-E3/5B
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMBJ85CA-E3/5B
Pacchetto:
DO-214AA (SMBJ)
Descrizione:
TVS DIODE 85VWM 137VC DO214AA
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 94.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 137V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 85V