SMBJE17CAH
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
SMBJE17CAH
Pacchetto:
DO-214AA (SMBJ)
Descrizione:
TVS DIODE 17VWM BI
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 21.8A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
Series Automotive, AEC-Q101, SMBJExxH
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V