SMC0805J331
NTE Electronics, Inc
Prodotto No:
SMC0805J331
Descrizione:
CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 0805
In magazzino : 2550
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 50
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series SMC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 330 pF