SMC1206K563
NTE Electronics, Inc
Prodotto No:
SMC1206K563
Descrizione:
CAP CER 0.056UF 50V X7R 1206
In magazzino : 2890
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 50
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series SMC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 0.056 µF