Casa / TVS Diodes / SMC3K75CA-M3/9A
minImg
SMC3K75CA-M3/9A
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMC3K75CA-M3/9A
Pacchetto:
DO-214AB (SMCJ)
Descrizione:
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AB
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 24.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 83.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 121V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 75V