SMCG54A-HR
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
SMCG54A-HR
Produttore:
Littelfuse Inc.
Pacchetto:
SMCG (DO-215AB)
Descrizione:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO215AB
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 17.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 60V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMCG (DO-215AB)
Series SMCG-HR
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 87.1V
Package / Case DO-215AB, SMC Gull Wing
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 54V