Casa / TVS Diodes / SMCG64A-E3/9AT
minImg
SMCG64A-E3/9AT
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMCG64A-E3/9AT
Descrizione:
TVS DIODE 64VWM 103VC DO215AB
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 14.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 71.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMCG (DO-215AB)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 103V
Package / Case DO-215AB, SMC Gull Wing
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64V