Casa / TVS Diodes / SMCG6.5A-E3/9AT
minImg
SMCG6.5A-E3/9AT
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMCG6.5A-E3/9AT
Pacchetto:
SMCG (DO-215AB)
Descrizione:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO215AB
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 133.9A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 7.22V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMCG (DO-215AB)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11.2V
Package / Case DO-215AB, SMC Gull Wing
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 6.5V