Casa / TVS Diodes / SMCJ100CA V6G
minImg
SMCJ100CA V6G
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
SMCJ100CA V6G
Pacchetto:
DO-214AB (SMC)
Descrizione:
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AB
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.7A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 111V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series SMCJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 162V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 100V