Casa / TVS Diodes / SMCJ10CHE3/9AT
minImg
SMCJ10CHE3/9AT
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMCJ10CHE3/9AT
Pacchetto:
DO-214AB (SMCJ)
Descrizione:
TVS DIODE 10VWM 18.8VC DO214AB
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 79.8A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18.8V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V