SMCJ110A-Q
Bourns Inc.
Prodotto No:
SMCJ110A-Q
Produttore:
Bourns Inc.
Pacchetto:
DO-214AB (SMC)
Descrizione:
TVS DIODE 110VWM 230.1VC DO214AB
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 42.5A (8/20µs)
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 122V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series Automotive, AEC-Q101, SMCJ-Q
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 230.1V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V