Casa / TVS Diodes / SMCJ54CAHE3/9AT
minImg
SMCJ54CAHE3/9AT
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMCJ54CAHE3/9AT
Pacchetto:
DO-214AB (SMCJ)
Descrizione:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AB
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 17.2A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 60V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 87.1V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 54V