SMCJ6.5A-HR
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
SMCJ6.5A-HR
Produttore:
Littelfuse Inc.
Pacchetto:
DO-214AB (SMCJ)
Descrizione:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO214AB
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 134A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 7.22V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ)
Series SMCJ-HR
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11.2V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 6.5V