SMD1210P110TFA
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
SMD1210P110TFA
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
PTC RESET FUSE 6V 1.1A 1210
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 6V
Current - Hold (Ih) (Max) 1.1 A
Height - Seated (Max) -
Approval Agency cURus, TUV
Current - Max 40 A
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.127" L x 0.102" W (3.22mm x 2.58mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 210 mOhms
Series POLY-FUSE®, SMD1210
Type Polymeric
Package / Case 1210 (3225 Metric), Concave
Thickness (Max) 0.043" (1.10mm)
Resistance - Initial (Ri) (Min) 60 mOhms
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Trip (It) 2.2 A