Casa / TVS Diodes / SMDA15C-7E3/TR7
minImg
SMDA15C-7E3/TR7
Microchip Technology
Prodotto No:
SMDA15C-7E3/TR7
Pacchetto:
8-SO
Descrizione:
TVS DIODE 15VWM 30VC 8-SO
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 7
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 70pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 300W
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SO
Series TVSarray™
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 30V
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V