Casa / TVS Diodes / SMDA24C-8/TR13
minImg
SMDA24C-8/TR13
Microchip Technology
Prodotto No:
SMDA24C-8/TR13
Pacchetto:
14-SO
Descrizione:
TVS DIODE 24VWM 55VC 14SO
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 8
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 35pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 300W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 14-SO
Series TVSarray™
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 55V
Package / Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V