SMDJ250A
Meritek
Prodotto No:
SMDJ250A
Produttore:
Meritek
Descrizione:
TVS DIODE 250VWM 405VC
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.41A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 279V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Supplier Device Package -
cms-filter-header-package Tape & Reel (TR)
cms-filter-header-series SMDJ
Type Zener
cms-filter-header-mfr Meritek
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 405V
Package / Case DO-214AB (SMC)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 250V