Casa / TVS Diodes / SMF16A-M3-18
minImg
SMF16A-M3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMF16A-M3-18
Pacchetto:
DO-219AB (SMF)
Descrizione:
TVS DIODE 16VWM 26VC SMF
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 343pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 17.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-219AB (SMF)
Series eSMP®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26V
Package / Case DO-219AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 16V