Casa / TVS Diodes / SMF26A-HE3-08
minImg
SMF26A-HE3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMF26A-HE3-08
Pacchetto:
DO-219AB (SMF)
Descrizione:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO219AB
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.8A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency 230pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-219AB (SMF)
Series Automotive, AEC-Q101, eSMP®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Package / Case DO-219AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V