SMF36AHRVG
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
SMF36AHRVG
Pacchetto:
SOD-123W
Descrizione:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SOD123W
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.4A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 40V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123W
Series Automotive, AEC-Q101, SMF
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 58.1V
Package / Case SOD-123W
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V