Casa / TVS Diodes / SMF43A-HE3-08
minImg
SMF43A-HE3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMF43A-HE3-08
Pacchetto:
DO-219AB (SMF)
Descrizione:
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO219AB
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.9A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency 165pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-219AB (SMF)
Series Automotive, AEC-Q101, eSMP®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V
Package / Case DO-219AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V