SMF4L51A-Q
Bourns Inc.
Prodotto No:
SMF4L51A-Q
Produttore:
Bourns Inc.
Pacchetto:
SOD-123FL
Descrizione:
DIODE TVS 400W UNI SMF
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.9A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 56.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOD-123FL
Series Automotive, AEC-Q101, SMF4L-Q
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 82.4V
Package / Case SOD-123F
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51V