Casa / TVS Diodes / SMF58A-M3-18
minImg
SMF58A-M3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMF58A-M3-18
Pacchetto:
DO-219AB (SMF)
Descrizione:
TVS DIODE 58VWM 95VC SMF
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.1A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 144pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-219AB (SMF)
Series eSMP®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 95V
Package / Case DO-219AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V