Casa / Thyristors / SMP100LC-140
minImg
SMP100LC-140
STMicroelectronics
Prodotto No:
SMP100LC-140
Produttore:
STMicroelectronics
Pacchetto:
SMB
Descrizione:
THYRISTOR 140V 400A DO214AA
Guida per l'utente
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 100 A
Current - Hold (Ih) 150 mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SMB
Voltage - Off State 140V
Series SMP, TRISIL™
Current - Peak Pulse (8/20µs) 400 A
Package / Case DO-214AA, SMB
Mfr STMicroelectronics
Capacitance 65pF
Number of Elements 1
Voltage - Breakover 175V