Casa / TVS Diodes / SMP12-M3/85A
minImg
SMP12-M3/85A
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMP12-M3/85A
Descrizione:
TVS DIODE 12VWM 22VC DO220AA
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 22V
Package / Case DO-220AA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V