Casa / TVS Diodes / SMP20-M3/84A
minImg
SMP20-M3/84A
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMP20-M3/84A
Pacchetto:
DO-220AA (SMP)
Descrizione:
TVS DIODE 20VWM 35.8VC DO220AA
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-220AA (SMP)
Series TransZorb®, eSMP®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.8V
Package / Case DO-220AA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V