Casa / TVS Diodes / SMPC14A-M3/86A
minImg
SMPC14A-M3/86A
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
SMPC14A-M3/86A
Pacchetto:
TO-277A (SMPC)
Descrizione:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC TO277A
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 64.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package TO-277A (SMPC)
Series TransZorb®, eSMP®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V
Package / Case TO-277, 3-PowerDFN
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V