Casa / Solenoids / SMT-2551S12STD
minImg
SMT-2551S12STD
TSE
Prodotto No:
SMT-2551S12STD
Produttore:
TSE
Descrizione:
SOLENOID TUBULAR 12VDC 10W
Guida per l'utente
Diameter - Shaft 0.433" (11.00mm)
Bushing Thread 3/4-16 UNF-2A
Termination Style Wire Leads
Voltage - Rated 12VDC
Mounting Type Panel Mount
Size / Dimension 1.000" Dia x 2.000" L (25.40mm x 50.80mm)
Product Status Active
Weight -
Shaft Detail Round
DC Resistance (DCR) 14.4Ohm
Series SMT
Power (Watts) 10 W
Type Closed Frame (Pull), Tubular
Technology Electromechanical
Mfr TSE
Duty Cycle Continuous
Stroke Length 0.709" (18.00mm)