SMTAK3-015C
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
SMTAK3-015C
Produttore:
Littelfuse Inc.
Pacchetto:
SMTAK
Descrizione:
TVS DIODE 15VWM 28VC SMTAK
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3000A (3kA) (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 9000pF @ 10kHz (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 16V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse -
Product Status Active
Supplier Device Package SMTAK
Series SMTAK3
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 28V
Package / Case 2-SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V