SMUA103PET
Ohmite
Prodotto No:
SMUA103PET
Descrizione:
TRIMMER 10KOHM 0.125W J LEAD TOP
Guida per l'utente
Termination Style J Lead
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.134" x 0.126" Face (3.40mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 10 kOhms
Series SMU
Power (Watts) 0.125W, 1/8W