SN74F163ADBRG4
Texas Instruments
Prodotto No:
SN74F163ADBRG4
Pacchetto:
16-SSOP
Descrizione:
IC BINARY COUNTER 4-BIT 16SSOP
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Number of Bits per Element 4
Count Rate 100 MHz
Logic Type Binary Counter
Trigger Type Positive Edge
Mounting Type Surface Mount
Direction Up
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 16-SSOP
Series 74F
Package / Case 16-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Voltage - Supply 4.5 V ~ 5.5 V