Casa / FIFOs Memory / SN74V263-6GGM
minImg
SN74V263-6GGM
Texas Instruments
Prodotto No:
SN74V263-6GGM
Pacchetto:
100-BGA MICROSTAR (10x10)
Descrizione:
IC FIFO SYNC 16KX9 4.5NS 100BGA
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
FWFT Support Yes
Retransmit Capability Yes
Current - Supply (Max) 35mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 100-BGA MICROSTAR (10x10)
Bus Directional Uni-Directional
Series 74V
Function Synchronous
Access Time 4.5ns
Data Rate 166MHz
Memory Size 144K (8K x 18)(16K x 9)
Package / Case 100-LFBGA
Programmable Flags Support Yes
Expansion Type Depth, Width
Voltage - Supply 3.15 V ~ 3.45 V