Casa / FIFOs Memory / SN74V283-7PZA
minImg
SN74V283-7PZA
Texas Instruments
Prodotto No:
SN74V283-7PZA
Pacchetto:
80-LQFP (14x14)
Descrizione:
IC FIFO SYNC 64KX9 5NS 80LQFP
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
FWFT Support Yes
Retransmit Capability Yes
Current - Supply (Max) 35mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 80-LQFP (14x14)
Bus Directional Uni-Directional
Series 74V
Function Synchronous
Access Time 5ns
Data Rate 133MHz
Memory Size 576K (32K x 18)(64K x 9)
Package / Case 80-LQFP
Programmable Flags Support Yes
Expansion Type Depth, Width
Voltage - Supply 3.15 V ~ 3.45 V