SOOW1004-10
Remington Industries
Prodotto No:
SOOW1004-10
Descrizione:
CABLE 4COND 10AWG BLACK 10'
In magazzino : 38
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature 90°C
Usage Power
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type -
Shield Material -
Jacket (Insulation) Thickness 0.0450" (1.143mm)
Jacket (Insulation) Material Chlorinated Polyethylene (CPE)
Product Status Active
Wire Gauge 10 AWG
Ratings UL Style SOOW
Series SOOW
Shield Coverage -
Length 10.00' (3.05m)
Conductor Insulation Ethylene Propylene Terpolymer Rubber (EPDM)
Voltage 600 V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand 104/30
Conductor Material Copper, Bare
Jacket Color Black
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, UV Resistant, Water Resistant
Package Box
Jacket (Insulation) Diameter 0.715" (18.16mm)