SP15U-12S
Kaga Electronics USA
Prodotto No:
SP15U-12S
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 12V 15W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cUL, TUV, UL
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.21" L x 2.95" W x 1.30" H (107.0mm x 75.0mm x 33.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 1.3 A
Series SP15U (15W)
Power (Watts) 15W
Type Enclosed
Efficiency 77%
Mfr Kaga Electronics USA
Features Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC