SP6201EM5-L-3-0
MaxLinear, Inc.
Prodotto No:
SP6201EM5-L-3-0
Produttore:
MaxLinear, Inc.
Pacchetto:
SOT-23-5
Descrizione:
IC REG LINEAR 3V 200MA SOT23-5
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
PSRR 78dB ~ 40dB (100Hz ~ 400Hz)
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 200mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package SOT-23-5
Control Features Enable
Series -
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr MaxLinear, Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3V
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 200mA