SPA471M02B
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
SPA471M02B
Descrizione:
CAP ALUM POLY 470UF 20% 2V SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 5mOhm
Ratings -
Series SPA
Type Polymer
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Ripple Current @ High Frequency 4 A @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 470 µF