SPB1005-R12M
Bourns Inc.
Prodotto No:
SPB1005-R12M
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
IND POWER BEAD 120NH 53A SHLD
In magazzino : 990
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 60A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 53 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.402" L x 0.276" W (10.20mm x 7.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 0.35mOhm Max
Inductance 120 nH