SPC5517GAVMG80
NXP USA Inc.
Prodotto No:
SPC5517GAVMG80
Produttore:
NXP USA Inc.
Pacchetto:
208-BGA (17x17)
Descrizione:
IC MCU 32B 1.5MB FLASH 208MAPBGA
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor e200z0, e200z1
Speed 80MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 80K x 8
Number of I/O 144
Peripherals DMA, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 208-BGA (17x17)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series MPC55xx Qorivva
Package / Case 208-BGA
Core Size 32-Bit Dual-Core
Mfr NXP USA Inc.
Connectivity CANbus, EBI/EMI, I²C, SCI, SPI
Program Memory Size 1.5MB (1.5M x 8)
Data Converters A/D 40x12b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.5V ~ 5.25V