SPM1004-1V8C
Sumida America Components Inc.
Prodotto No:
SPM1004-1V8C
Pacchetto:
73-LGA (15.2x9.2)
Descrizione:
DC DC CONVERTER 1.8V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 15V
Voltage - Output 1 1.8V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.59" L x 0.35" W x 0.11" H (15.0mm x 9.0mm x 2.8mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 73-LGA (15.2x9.2)
Current - Output (Max) 6A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series SPM1004
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 73-BLGA Module
Efficiency 89.7%