Casa / Ceramic Capacitors / SQCAEM0R1BATME\500
minImg
SQCAEM0R1BATME\500
KYOCERA AVX
Prodotto No:
SQCAEM0R1BATME\500
Descrizione:
CAP CER 0.1PF 150V 0505
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 150V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Temperature Coefficient M
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.57mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1 pF