SQS16A10R0JSLF
TT Electronics/BI
Prodotto No:
SQS16A10R0JSLF
Produttore:
TT Electronics/BI
Pacchetto:
16-QSOP, 16-SSOP
Descrizione:
RES ARRAY 8 RES 10 OHM 16SSOP
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 8
Height - Seated (Max) 0.069" (1.75mm)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.154" W (4.89mm x 3.90mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 16-QSOP, 16-SSOP
Series SQSxxA
Power Per Element 100mW
Package / Case 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)