Casa / Fuses / SR-5-80MA-BK
minImg
SR-5-80MA-BK
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
SR-5-80MA-BK
Descrizione:
FUSE BOARD MNT 80MA 250VAC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Melting I²t 0.010814
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 3.43 Ohms
Color -
Approval Agency CCC, cULus, EK-MARK, SEMKO, VDE
Current Rating (Amps) 80 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.319" H (8.50mm x 8.10mm)
Product Status Obsolete
Series SR-5
Package / Case Radial, Can, Vertical
Voltage Rating - AC 250 V