Casa / Fuses / SR-5F-3.15A-BK
minImg
SR-5F-3.15A-BK
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
SR-5F-3.15A-BK
Descrizione:
FUSE BRD MNT 3.15A 250VAC RADIAL
In magazzino : 209
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Melting I²t 23.2
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.037 Ohms
Color -
Approval Agency cULus, PSE
Current Rating (Amps) 3.15 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.319" H (8.50mm x 8.10mm)
Product Status Active
Series SR-5F
Package / Case Radial, Can, Vertical
Voltage Rating - AC 250 V