SR072A220KARTR1
KYOCERA AVX
Prodotto No:
SR072A220KARTR1
Descrizione:
CAP CER 22PF 200V NP0 RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.250" (6.35mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 22 pF