SR121C472KAR
KYOCERA AVX
Prodotto No:
SR121C472KAR
Descrizione:
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.100" (2.54mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient X7R
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 4700 pF