SR151A102KAATR1
KYOCERA AVX
Prodotto No:
SR151A102KAATR1
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.150" (3.81mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series SkyCap® SR
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1000 pF