SR155E473MARTR1
KYOCERA AVX
Prodotto No:
SR155E473MARTR1
Descrizione:
CAP CER 0.047UF 50V Z5U RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.150" (3.81mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient Z5U
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.047 µF