SR215E224ZAT
KYOCERA AVX
Prodotto No:
SR215E224ZAT
Descrizione:
CAP CER 0.22UF 50V Z5U RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient Z5U
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.22 µF